DCS

DCS قیمت فروش و مشاوره برای پروژه

جهت مشاوره و سفارش برای مناسب ترین پیشنهاد لطفا از اینجا سفارش DCS پروژه دهید

DCS چیست ؟

سیستم DCS نیز مانند سیستم SCADA ، به طور ساده جهت کنترل و مانیتور کردن یک فرآیند، پروژه ، کارخانه و ..خلاصه هر عملیات صنعتی که فکر می کنید باید آن را در دست بگیرید ، به کار گرفته می شود ، بیایید ویدیو زیر را ببینیم

سامانه کنترل توزیع‌شده یا سامانه کنترل پراکنده یا دی‌سی‌اس (به انگلیسی: Distributed control system – DCS) برای کنترل فرایندهای صنعتی مانند نیروگاه‌های تولید برق، پالایشگاه‌های نفت و گاز، تصفیه آب و فاضلاب، صنایع شیمیایی، غذایی و خودروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دی‌سی‌اس‌ها بیش‌تر به شکل یک ساختار کنترلی چندلایه، از سطوح سرپرستی و مدیریت تا سطوح زیرین برای کنترل جزئیات محلی پروسه ساخته شده‌اند. محصول و پروسه کنترلی معمولاً توسط بکارگیری حلقه‌های پسخورد[۱] یا پیشخورد[۲] در نقطهٔ دلخواه به صورت خودکار قرار می‌گیرند. برای دستیابی به تولرانس مورد نظر برای محصول یا پروسه از کنترل‌گرهای برنامه‌پذیر ویژه‌ای بهره گرفته می‌شود.

در سیستم‌های DCS از کامپیوتر به عنوان مانیتورینگ و برنامه‌نویسی مجدد سیستم استفاده می‌شود و عمل پردازش به عهده کنترلر هاست و این امر باعث می‌شود که اگر یکی از کنترلرها بسوزد تمام کنترل روی سیستم را از دست ندهیم.

لطفا برای بررسی کلیه امکانات فروش و بررسی قیمت ها به این صفحه سر بزنید