سولار

سولار – مشاوره ، تامین ، ، اجرا در شرکت اطلس سیستم آسیا جهت ارسال درخواست اینجا را کلیک کنید

شرکت اطلس سیستم آسیا با دارا بودن تیم توانمند مهندسی و با رزومه طولانی ، مشاور و یاور شما در طول مسیر یک پروژه سولار خواهد بود. همان طور که می دانید در پروژه های سولار تامین کالا ی در بهینه ترین حالت و البته در کیفیت مناسب و در انتها نگهداری از مجموعه نیروگاهی ، تضمین سود دهی بلند مدت آن را در پی خواهد داشت.

برای این که ایده ای از هزینه ها و تقسیم آنان در ذهن داشته باشید به تصویر زیر نگاه کنید

این هزیده ها در اروپا و بر اساس پروژه های انجام شده است که با توجه به تامین کالا عموما خارجی دور از ذهن می تواند نباشد – خصوصا اینورتر و پی.وی پنل خورشیدی

مراحل انجام یک نیروگاه سولار و یا هما خورشیدی به طور خلاصه می توان دید

PPA چیست؟

Power Purchasing Agreement یا همان قراردادی است که بنا به قوانین هر کشور بین مالک نیروگاه که در اینجا فروشنده برق است و خریدار که در ایران عموما شرکت برق است بسته می شود و تمام مجوز ها در نهایت به بسته شدن این قرار داد منتهی خواهد شد

آیا سرمایه گذاران خارجی می توانند راساً نسبت به ثبت نام برای احداث نیروگاه تجدیدپذیر اقدام نمایند؟

شرکتهای خارجی یا باید نمایندگی رسمی در ایران تأسیس نمایند که موضوع خرید برق تجدیدپذیر در اساسنامه آنها قید شده باشد و یا باید شرکتی با تابعیت ایرانی جهت پروژه خرید تضمینی برق ثبت و به آن پروژه درخواست نماید.

یا برای حمایت از برق تجدیدپذیر مکانیزم وام از بانکها بصورت منابع مشخص جهت احداث نیروگاه های تجدیدپذیر فراهم شده است؟

هیچگونه سهمیه ای برای این نیروگاه ها بصورت وام از قبل تخصیص داده نشده است ولی سرمایه گذاران میتوانند رأساً نسبت به جلب همکاری در سرمایه گذاری احداث نیروگاه های تجدیدپذیر به بانک ها مراجعه نماید.

هزینۀ سرمایه گذاری برای احداث نیروگاه های تجدیدپذیر چگونه است؟

هزینۀ سرمایه گذاری بسته به نوع تجهیزات و تکنولوژی مورد استفاده در نیروگاه متفاوت می باشد لیکن در حال حاضر این هزینه به طور متوسط ۱۰۰۰ دلار به ازای هر کیلووات تخمین زده می شود.

آیاجهت استفاده از تجهیزات ساخت داخل مشوقی گذاشته شده است؟

بلی ،بر اساس مصوبه وزارت نیرو ، نرخ خرید برق برای نیروگاه هایی که از تکنولوژی ساخت داخل استفاده می کنند تا۳۰% قابل افزایش است.

قرارداد خرید تضمینی برق چند ساله است؟

مطابق مصوبه وزارت نیرو مدت قرار داد خرید تضمینی برق۲۰ سال می باشد که نرخ خرید برق در ده ساله دوم تغییر می نماید

چه موقع قرارداد خرید تضمینی برق بسته میشود؟

پس از دریافت پروانه احداث ، چنانچه سایر مجوزها از نهادهای دیگر نظیر مجوز اتصال به شبکه، مجوز تملک زمین و مجوز محیط زیست اخذ گردد نسبت به عقد قرارداد خرید برق برای نیروگاه های تجدیدپذیر اقدام خواهد شد

میزان زمین مورد نیاز نیروگاه ها چقدر است؟

برای نیروگاه های خورشیدی به ازای هر مگاوات حداکثر ۱,۵ هکتار و برای مزارع بادی فقط محل نصب توربین بصورت نقطه ای در نظر گرفته می شود.

آیا نیروگاه های تجدیدپذیر نیاز به دریافت مجوز محیط زیست دارند ؟

بله، با توجه به تنوع نوع نیروگاه ها و تکنولوژی های مورد استفاده در آن و نیز محل استقرار نیروگاه ها دریافت مجوز محیط زیست ضرورت دارد.

آیا برق حاصل از بازیافت حرارتی در سیستم های صنعتی جزءخرید تضمینی برق تجدیدپذیر و پاک محسوب میشوند؟

بله، برق حاصل از بازیافت حرارتی جزو انرژی های پاک محسوب شده و در فهرست قیمت های خرید برق وجود دارند.

Find More